Izabrana prva petorka Mundobasketa, Srbin u idealnom timu

Srbin u idealnom timu.

Srbija je bila nadomak zlatne medalje na Mundobasketu, ali se u uzbudljivoj završnici Njemačka bolje snašla i trijumfovala rezultatom 83:77.

Njemačka je po prvi put u istoriji osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu. Ovo je druga medalja za Njemačku na svjetskim šampionatima poslije bronze sa SP 2002. u Indijanapolisu.

U samoj završnici, tačnije kod rezultata 79:77 Srbi su imali šansu za preokret, ali više od toga se nije moglo.

Ipak, kapiten reprezentacije Srbije zavrijedio je individualno priznanje – izabran je u idealnu petorku Mundobasketa.

Tokom čitavog turnira bio je izvanredan i vukao tim kada je bilo najpotrebnije. Uz to, uspio je da obori rekord star 29 godina, kada je na 24 uzastopne utakmice na Svjetskom prvenstvu pogodio bar po jednu trojku.

U prvu petorku turnira izabrani su još i Nijemac Denis Šruder, Kanađanin Šaj Gildžus Aleksander, Entoni Edvards iz SAD i Luka Dončić iz Slovenije, koja je na kraju zauzela sedmo mjesto.

Podsjetimo, MVP prvenstva je Denis Šruder.