Zvezda srušila Partizan – Igra se peti odlučujći meč

Zvezda srušila Partizan

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u četvrtoj utakmici finala plej ofa rezultatom 68:54

Zvezda je tako izjednačila na 2:2 u seriji i izborila peti odlučujući meč.

Partizan je bolje počeo meč i poveo 6:12. Zvezda je serijom 14:1 i sjajnom odbranom u potpunosti preokrenula rezultat vodi sa 20:13 na kraju prve deonice

Izuzetno mali broj poena u ovoj deonici, Zvezda nije postigla koš punih pet minuta i Partizan je stigao do 20:20.

Ipak serijom u finišu i sjajnom odbranom crveno-beli na odmor odlaze sa +8 32:24

Zvezda je u trećoj četvrtini zahvaljujući sjajnom Dobriću i odličnoj odbrani došla do +17 49:32, Partizan je serijom 7:0, stigao do -10 na kraju treće deonice 49:39

Partizan je prišao na -5 u poslednjoj četvrtini, ali više nije mogao.

Zvezda je najviše zahvaljujući Kampacu zadržala prednost, dodatno je uvećala i izborila peti meč.

Peta odlučujuća utakmica na programu je u četvrtak u 20 časova u Beogradskoj Areni.

Četvrta četvrtina:

40. minut – Kampaco trojkom rešava sve dileme 68:54, gledaćemo MAJSTORICU!

39. minut – Petrušev polovičan sa penala 63:54. Pogađa Mitrović na asistenciju Kampaca 65:54

39. minut – Poništeni su poeni Kampaca ,haos u Pioniru, Partizan ne koristi tehničku grešku Martina

38. minut – Kampaco postiže mnogo važnu trojku 62:54

37. minut – Egzum pogađa za tri 59:54

36. minut – Pogađa Panter posle prodora 56:51, gledaćemo očigledno dramu u završnici. Lazarević pogađa za tri 59:51

Crvena zvezda, PartizanFOTO: STARSPORT©

35. minut- Vildoza prekida crnu seriju Zvezde 56:49

34. minut – Pogađa i Madar, Partizan na -7 54:47, Ivanović reaguje tajm -autom

33. minut – Pogađa Avramović nakon ukradene lopte 54:45

32. minut – Trojka Stefana Markovića 52:39, vraća Ledej za dva 52:41

Zvezda je u trećoj četvrtini zahvaljujući sjajnom Dobriću i odličnoj odbrani došla do +17 49:32, Partizan je serijom 7:0, stigao do -10 na kraju treće deonice 49:39

Treća četvrtina:

30. minut – Partizan je serijom 7:0, vratio neizvesnost, trojku postiže Avramović 49:39, pred poslednju deonicu

29. minut – Zvezda čuva ubedljivu prednost, Partizan katastrofalan u napadu 49:32. Ledej to prekida 49:34

27. minut – Sjajna akcija Zvezde, asistencija Petruševa, i poeni Martina 47:32

26. minut – Zakucavanje Dobrića 45:32

24. minut – Trojka Dobrića, pa potom Egzum sa poludistance 40:30

22. minut – Dobrić pogađa nakon finte 37:26

21. minut – Sjajan roling i poeni Egzuma, vraća Kampaco trojkom 35:26

Ipak serijom u finišu i sjajnom odbranom crveno-beli na odmor odlaze sa +8 32:24

Druga četvrtina:

20. minut – Kampaco pogađa za tri 32:24, ovim rezultatom se odlazi na poluvreme.

19. minut – Vildoza krade loptu i poentira 27:24, potom i Kampaco posle kontre 29:24

18. minut – Trojka raspoloženog Petruševa 25:22, vraća Panter 25;24

16. minut – Petrušev prekida crnu seriju Zvezde 22:20, potom Anđušić nakon ofanzivnog skoka 22:22

15. minut – Panter polovičan sa penala nakon namerne lične Lazića, Zvezda još bez poena u drugoj četvrtini, 20:20

14. minut – Jako malo poena na utakmici ,mnogo grešaka i obostrano dobre odbrane. Panter pogađa za tri 20:19

12. minut – Smajlagić prekida crnu seriju Partizana 20:16

Partizan je bolje počeo meč i poveo 6:12. Zvezda je serijom 14:1 i sjajnom odbranom u potpunosti preokrenula rezultat vodi sa 20:13 na kraju prve deonice

Prva četvrtina:

10. minut – Mitrović pogađa iz odbojke 20:13.

9. minut – Kampaco pogađa samo jedno bacanje od tri , ali potom pogađa iz kontre 18:12

8. minut – Zvezda je napravila seriju 9:0, vodi 15:12

6. minut – Trojka Dobrića 11:12, pa Kampaco za prvo vođstvo Zvezde 13:12

5. minut – Mini serija Ledeja, njegovih 5 poena 6:12, potom Petrušev pogađa uz faul, promašuje bacanje 8:12

4. minut – Pogađa Naneli posle prodora 4:7, Petrušev potom zakucava 6:7

3. minut – Trojka Avramovića 2:5

2. minut – Petrušev postiže prve poene za Zvezdu 2:2,

1. minut – Lesor postiže prve poene na meču 0:2

1. minut – Utakmica je počela

ZvezdaFOTO: STARSPORT

autor: kurir.rs