Bijesni Kirijos divljao u meču protiv Nadala, razbijao rekete i psovao navijače

Španski teniser Rafael Nadal slavio je u četvrtfinalu Indian Velsa protiv Nika Kirijosa rezultatom 2:1 u setovima, a ovaj susret obilježilo je novo kontroverzno ponašanje Australijanca koji je u jednom trenutku u potpunosti izgubio živce.

Kirijos je tokom prvog seta od silne nervoze razbio reket te ga poslije bacio kao poklon navijačima, da bi u posljednjim minutama prvog seta opsovao navijača koji je ometao njegov servis i ušao u raspravu s njim. Zbog toga je, pišu mediji u Americi, kažnjen oduzimanjem poena.

Nakon toga, opet je ušao u raspravu s navijačima, a jednom se i direktno obratio.

„Da li si dobar u tenisu?“, pitao je Kirijos.

„Ne“, odgovorio je navijač.

„Tačno. Zašto onda ne šutiš, zašto pričaš?, pitao je Kirijos, a onda pokazao prema poznatom glumcu Benu Stileru:

„Da li ja njemu govorim kako da glumi? Ne!“

U tom trenutku, publika na tribinama se počela smijati, dok Stiler, inače veliki navijač Nadala, nije bio previše uznemiren zbog prozivki.
Nakon što je meč završio, Kirijos je čestitao Nadalu na pobjedi i potom pokazao koliko mu je poraz teško pao te je zakucao reket u pod i tom prilikom skoro pogodio dječaka koji je zadužen za skupljanje loptica, prenosi Kliks.