Đoković ispao od 123. na svijetu!

Novak Đoković nije uspio da se plasira u polufinale turnira u Dubaiju, a izgubiće i prvo mjesto na ATP listi.

Desilo se iznenađenje, poražen je od 123. tenisera svijeta, ljevorukog Čeha Jiržija Veselog, 6:4, 7:6 (4) poslije 118 minuta igre.

Bio je to njihov drugi meč i druga pobjeda češkog tenisera, koji je slavio i prije šest godina u Monte Karlu.

Servisima i snažnim udarcima prosto je bombardovao Novaka i tako stigao do plasmana među četiri najbolja na ovom turniru.

Meč je počeo brejkom češkog tenisera, koji je pre ovog duela dobio jedini njihov duel do tada, 2016. u Monte Karlu.

Poveo je potom sa 2:0, ali čim se Novak propisno zagrejao, lako je ušao u meč.

U trećem gemu je uspeo da vrati brejk, potom i dobije naredna dva i povede sa 3:2.

I taman kada se činilo da će sve krenuti kako želi Novak, opet je ubrzao Čeh – izjednačio je na 3:3, a onda mu je Novak duplom servis greškom u sedmom gemu poklonio novi brejk, 3:4.

Bombardovao je Veseli iz servisa, servirao u prosjeku 210 na sat u tom delu meča i tako je stigao i do potvrde brejka i 3:5.

Uspeo je Novak da dobije naredni gem, ali je Čeh potom posle 47 minuta igre, lagano priveo set kraju sigurnim servisima, 4:6

Nije Veseli posustao ni na startu drugog seta. Nastavio je odlično da servira i Novak je morao da traži način kako da ga ugrozi i vrati meč na svoju stranu.

Prvo, Novak je počeo bolje da servira, za razliku od prvog seta nije poklanjao suviše lakih poena protivniku.

Ipak, Veseli nije popuštao na servisu, uz povremene izlaske naprijed i snažnim i ravnim udarcima, stvarao je dosta problema Đokoviću.

U sedmom gemu drugog seta, Novak je opet popustio i Veseli je stigao na prag snova, brejkom je poveo sa 4:3.

Imao je Đoković odmah priliku da vrati brejk, ali nije je iskoristio i Čeh je stigao do 5:3 i velike šanse za pobedi.

Lagano je dobio Novak naredni gem, a onda je Veselom zadrhtala ruka kada je servirao da pobedi.

Uspeo je da iskoristi treću brejk šansu u gemu i izjednači na 5:5.

U narednom gemu, Đoković je morao opet da spašava brejk loptu, uspeo je i potom poveo sa 6:5.

Ipak, Veseli je odoleo u narednom gemu i izborio taj-brejk. Čeh je odmah stekao prednost od 3:0 i to mu je pomoglo da na kraju slavi u tom delu igre sa 7:4 i tako dobije meč.