ĐOKOVIĆ PROTIV NJEGA IGRA U ČETVRTFINALU! Optuživao Novaka da je lažirao povredu!

Prvi tenisera Novak Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Tejlora Frica.

Amerikanac je u osmini finala mastersa savladao Britanca Kamerona Norija rezultatom 6:3, 7:6, poslije 93 minuta igre.

Prvi teniser svijeta bio je slobodan u osmini finala. Novak se bez borbe domogao četvrtfinala pošto mu je meč zbog povrede predao Gael Monfis, koga je u karijeri savladao 17 puta na 17 mečeva.

Amerikancu je protiv Norija u prvom setu bio dovoljan jedan brejk. Prvo je spasio brejk loptu u prvom gemu, a onda u šestom oduzeo servis rivalu, poveo sa 5:2 i bez problema realizovao prvu meč loptu, podsjeća Informer.

U drugom setu je Fric imao dve šanse za brejk u sedmom gemu. Međutim, uspio je Britanac u oba navrata da pronađe riešenje i izvuče se iz teške situacije. Set je otišao u taj-brejk, koji je Amerikanac dobio bez mnogo problema, a meč sa 6:6, 7:6.

U Melburnu je Novak vodio 2:0, ali je nakon povrede stomačnog mišića Fric uspio da izjednači na 2:2, ali ne i da pobjedi prvog tenisera sveta. Poslije meča je napao srpskog tenisera i optužio ga da je lažirao povredu.