Preminuo legendarni fudbaler Jugoslavije

Preminuo legendarni fudbaler Jugoslavije.

Vahidin Musemić, legendarni fudbaler Sarajeva i jugoslovenski reprezentativac, preminuo je u 76. godini.

Musemić je rođen 29. oktobra 1946. godine, a fudbalsku karijeru je počeo sa 16 godina u Sarajevu. U dresu istoimenog kluba je odigrao 300 mečeva i postigao čak 300 golova.

Debitovao je za reprezentaciju 6. aprila 1968. godine protiv Francuske i bio je strijealc gola. U reprezentativnom dresu je sakupio 18 nastupa, a dvije godine je igrao u Nici.

Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu 1968. godine. To finale je ostalo upamćeno po tome što je ponovljeno. Prvi meč je završen rezultatom 1:1, Jugoslavija je vodila od 39. minuta golom Dragana Džajića, a Italija je izjednačila u 80. minutu golom Domenjinija. U ponovljenom meču dva dana kasnije je Italija slavila sa 2:0 i osvojila titulu.

Tokom pandemije koronavirusa je uspio da pobijedi ovaj virus, iako je imao brojne zdravstvene probleme.

„Bila je baš teška situacija. Nije u pitanju koronavirus već jednostavno organizam popušta nakon 12 operacija, problem je bio oko bubrega, nogu, pa cirkulacija… Ali, sada sam dobro. Izvukao sam se“, rekao je prije dvije godine za sajt „reprezentacija.ba“.