Remi Borca i Sarajeva u Banjaluci

Remi Borca i Sarajeva u Banjaluci.

Fudbaleri banjalučkog Borca i Sarajeva remizirali su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH na Gradskom stadionu rezultatom 0:0.

Kraj utakmice; Borac – Sarajevo 0:0

Drugo poluvrijeme

90+6′ – Sjajan pokušaj Jove Lukića ali brani golman Sarajeva

90+5′ – Ponovo Vranješ u prilici. Vranješ je pokušao iz voleja, pravo u dobro postavljenog Ilieva

90+6′ – Šest minuta sudijske nadoknade

87′ – Sjajna prilika za Borac. Kvržić centrira, ali Vranješ loptu glavom šalje preko gola protivnika

82′ – Koškanje na terenu. Pet žutih kartona pokazao je Peljto

75′ – Kontra Borca, Hrelja je centrirao ali prejako. Moglo je biti opasno po gol Sarajeva

67′ – Dobra prilika za domaće, Vuković je šutirao iskosa, ali brani Iliev. Vuković je pet minuta prije pokušaja, zamijenio Kulašina u igri

57′ – Igrač Sarajeva Penaranda pokušava atraktivno, ali lopta ide daleko preko gola domaćina

52′ – Šansa za Borac. Blagaić centrira iz kornera, ali Iliev kupu loptu

50′ – U nastavku prvi prijete gosti. Đuričković šutira, ali lopta odlazi preko gola domaćina

Kraj prvog poluvremana; Borac – Sarajevo 0:0

45+2′ – Dva minuta sudijske nadoknade

42′ – Borac traži penal jer smatraju da je lopta u ruku pogodila Julardžiju, međutim, Peljto ne svira na bijelu tačku

37′ – Velikan iz Platonove prijeti iz slboodnjaka. Blagaić je šutirao iskosa iz slobodnjaka, lopta ide preko gola Sarajeva

34′ – Prilika za goste. Đuričković šutira sa 25 metara ali brani Milošević

28′ – Najbolja prilika u dosadašnjem dijelu susreta. Prečka je saveznik Borca. Kjeremeh je pobjegao po desnoj strani, šutirao je ali Milošević malo dira loptu, taman toliko da ne završi u mreži, nego na okviru gola.

23′ – Minut kasnije, ponovo prijeti Borac. Sada su Kvržića zaboravili fudbaleri Sarajeva, ostao je sam na osam metara od gola nakon kornera, međutim, šutirao je preko gola

22′ – Velika prilika za Borac, Grahovac je oduzeo loptu na 25 metara od gola Sarajeva i onda je sa nekih 14 metara šutirao, ali brani Iliev.

18′ – Šansa za domaćina, Blagaić centrira, ali Iliev izbacuje loptu van terena

11′ – Novi napad Sarajeva, Penaranda je pokušao uposliti Oliveiru ali Herera izbacuje u korner.

9′ – Radović je centrirao iz slobodnog udarca, međutim Milošević izbacuje loptu

7′ – Nova šansa za Sarajevo, ali Mehmedovićev šut blokira štoper Borca

5′ –  Makarić je uzvratio, ali siguran je golman gostiju Iliev

3′ – Prvi su zaprijetili gosti. Pokušao je Anđušić, lopta ide pored gola