HAOS U ZADRU: Prekid, trener pogođen u glavu, pražnjenje dvorane, pa pobjeda Igokee m:tel u dramatičnoj završnici

Utakmica 23. kola ABA lige između Zadra i Igokee prekinuta je krajem prvog poluvremena.

Režirali su ga navijači hrvatskog tima, a najgore je prošao domaći trener Danijel Јusup, koji je dobio udarac u glavu.

Sudije su tražile da jedan navijač hrvatskog tima napusti tribine dvorane “Krešimir Ćosić”, što je on uporno odbijao, pa je morao da to zatraži i trener Јusup.

U nezadovoljstvu su se pridružili još neki navijači Zadra, koji su se čak sukobili sa redarima, pa je prekid potrajao nekoliko minuta.

Samo što je susret nastavljen (31:33), sudije su ponovo tražile od drugog navijača da napusti teren, a potom je udarac nepoznatim predmetom u glavu dobio i domaći trener Danijel Јusup.

Arbitri su napustili parket, traživši usput da se isprazni čitava dvorana, u kojoj je do tog trenutka bilo oko hiljadu ljudi, prenosi RTRS.

ZADAR – IGOKEA 67:68 (22:21, 16:20, 13:14, 16:13)

Najzaslužniji za novo slavlje „igosa“ bio je Nikola Tanasković sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 10 skokova, Nenad Nerandžić je postigao 12 koševa, a veliki doprinos u bitnim momentima dao je i mladi plej Ognjen Stanković sa šest pogodaka, od kojih četiri maestralnim zakucavanjima, uz četiri skoka.

Poslije uvodnih četiri razlike za Igokeu m:tel, uslijedila je serija 9:0 Zadrana i natjerala Vladimira Jovanovića da pozove minut odmora (20:13). Nakon savjeta srpskog stručnjaka „igosi“ su zahvaljujući Nikoli Tanaskoviću, koji je povezao nekoliko poena, a onda i Harisu Delaliću smanjili na samo „minus jedan“ na isteku prve četvrtine (22:21).

Do sredine drugog kvartala, gosti iz Laktaša su napravili mini seriju 9:3 i poveli sa pet razlike (25:30) pa je tajmaut pozvao i trener dalmatinske ekipe Danijel Jusup.

Zadrani su pokušavali da vrate prednost, međutim, „igosi“ su se uspješno branili do tri minuta prije kraja kada je došlo do prekida meča.

Sudije su tražile da jedan navijač hrvatskog tima napusti tribine dvorane „Krešimir Ćosić“, što je on uporno odbijao, pa je morao da to zatraži i trener Jusup. U nezadovoljstvu su se pridružili još poneki navijači Zadra, koji su se čak sukobili sa redarima, pa je prekid potrajao nekoliko minuta.

Samo što je susret nastavljen (31:33), sudija Uroš Oberknežević ponovo je tražio da bude odstranjen i drugi navijač, a potom je nepoznatim predmetom pogođen u glavu i domaći trener Danijel Jusup!

autor:rtrs/mondo, foto: aba liga