Rapsodija Đokovića za polufinale Sinsinatija: Dobio prvi set sa 6:0, pa za sat vremena dokrajčio Frica!

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković nastavio je svoj pohod ka novoj Masters tituli u Sinsinatiju, pošto je u četvrtfinalu noćas relativno lako savladao Tejlora Frica iz SAD – 2:0 (6:0, 6:4)!

Posebno impresivan je Novak bio u tom uvodnom setu, koji je rešen za svega 20 minuta, a tokom kojeg je Fric osvojio samo osam poena.

Uglavnom su tokom većeg dela meča Novaka služili udarci, uz izuzetak početka drugog seta, kada je došlo do malog pada u igri.

Kao što smo pomenuli, Novak je krenuo u prvi set neverovatno moćno. Za devet minuta stigao je do 3:0, a onda je samo nastavio u identičnom ritmu.

Naređao je još dva brejka, publika je sve gledala u blagoj neverici i ispekao “bagel” odnosno sa nulom počistio Frica.

Amerikanac se očigledno naljutio i momentalno je podigao nivo igre u drugom setu. Odmah je napravio brejk, koji je potom mučio Novaka u nastavku.

Pokušavao je da ga vrati, ali je udarao u zid, jer je Fric odlično servirao i sprečavao bilo kakve šanse za Đokovića.

Međutim, Nole se probudio baš kada je to bilo potrebno, pred kraj drugog seta. Napravio je brejk, vratio se u nulu, a onda prebacio pritisak na drugu stranu, na kraju dovršivši posao za plasman u polufinale!