Igokea ostvarila sedmu pobjedu!

Košarkaši Igokee ostvarili su sedmu pobjedu u ABA ligi ove sezone nakon što su ubjedljivo savladali Krku 72:59.

Aleksandrovčani su odigrali jednu od boljih utakmica ove sezone.

Od prve minute su demonstrirali kvalitet, vodili čitavim tokom meča i dokazali da su trenutno bolja ekipa.

Iako su u Novom Mestu bili bez trenera Dragana Bajića, to se nije osjetilo u igri i rezultatu.

Igokea je igrala dobro u odbranu, zaustavila je Roka Stipčevića, prvu napadačku opciju domaćih.

Prikazali su gosti i nekoliko veoma atraktivnih zakucavanja i lijepih akcija, a igrači su ravnomjerno rasporedili poene.

Najviše je dao Tej Voler 11, a devet je dodao Robinson.

Skakači su gosti bili dominantini, ali su dobrom defanzivom natjerali Krku na veliki broj promašaja i loš procenat šut koji je sve vrijeme bio ispod 40 odsto. Igokea sada ima skor 7-6.

Tok meča ste mogli pratiti na našem portalu.

Prva četvrtina

Igokea vodi nakon deset minuta igre 23:9.

Sjajna odbrana i dobra realizacija u napadu omogućila je gostima da na prvi mini odmor odu sa plus 14.

Sve je dobro funkcionisalo u igri Igokee u prvih deset minuta.

Napad je bio izbalansiran, a sa druge strane Krka nije mogla da pornađe produktivnost sa samo 20 odsto šuta iz igre.

Šest poena dao je Voler, po pet Radanov i Fundić.

Druga četvrtina

Na veliki odmor Igokea ide sa plus 15.

Rezultat 42.27 na strani gostiju koji su prvih 20 minuta odigrali gotovo perfektno.

Imala je Krka šansu da smanji zaostatak u završnici preko Roka Stipčevića, ali je prvo poluvrijeme zaključeno sjajanom kontrom i zakucavanjem Ilića poslije asistencije Robinsona.

Po sedam poena postigli su Fundić i Robinson i to su najefikasniji igrači utakmice.

Na drugoj strani je Stipčević dao šest.

Treća četvrtina

Krka je zaprijetila u trećoj četvrtini u kojoj je smanjila zaostatak na deset poena razlike.

Igokea je napadački odigrali nešto slabije, što su domaći uspjeli da djelimično iskoriste, ali je prednost gostiju i dalje dvocifrena.

Gibs je kod Krke najefikasniji sa 11 poena koliko je na drugoj strani dao Voler.

Četvrta četvrtina

Ni u jednom trenutku košarkaši Igokee nisu dozvolili svom protivniku da ugrozi njihovu prednost koju su gradili od početka utakmice.

Prišla je Krka na minus deset, ali preko toga nije mogla.

Bila je ovo utakmica u kojoj su se za sve pitali gosti.

Ekipa iz Aleksandrovca je rutinski privela utakmicu kraju za sedmi trijumf ove sezone.

autor: atv , foto : Twitter/AdmiralBet ABA League